Na EXPO povolaní, ktoré bude jedným z verejných programov letného Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove, bude špeciálnou časťou open air koncert spievajúcich zasvätených osôb. Koncert sa uskutoční v sobotu 28. júla 2018 od 15:00 h na pódiu pred Konkatedrálou sv. Mikuláša v Prešove. Účasť na ňom potvrdili páter Gabriel z rehole Františkánov, Kapucíni Junior, Peter Milenky & band a Saleziáni. Pôjde o polhodinové vystúpenia. 

pater Gabriel_Ja na P18

Páter Gabriel

Som františkánsky kňaz. Tohto roku oslavujem 25. výročie svojho kňazstva a 30 rokov od vstupu do rehole. Spievam od malička. Vždy ma to ťahalo spievať aj iným, nielen pre seba. Ale aj druhí ma radi počúvali spievať. Naspieval som 4 hudobné CD. Ostatné, ktoré vyšlo pred rokom sa volá "Len Pán je Boh". Oslavujem v ňom Ježiša Krista, ako jediného Pána a Boha. Potešilo ma, keď som dostal pozvanie spievať na P 18. Verím, že mi nebude pri mojom vystúpení chýbať H2O, teda O2H-a.

Kapucni Junior

Kapucíni junior

Sme kapucíni a momentálne študenti teológie. Máme radi hudbu, niektorí s ňou pred rehoľou strávili aktívne mnohé roky. V takejto zostave sme ešte nikdy nehrali 🙂 Nerátajúc sprevádzanie liturgie v kostole to bude naše prvé spoločné verejné vystúpenie.

zostava:

Michal Varga OFMCap - spev, gitara

Pavol Bizoň OFMCap - spev, klavír

Matej Zbranek OFMCap - spev, gitara

Tadeáš Rarko OFMCap - bicie

Peter Milenky_Uvedenie CD 2016

PETER MILENKY & BAND

Kapela PM&B vznikla v roku 2007 a vydala do roku 2017 štyri samostatné CD albumy. Tohto roku 2018 vydáva v júni svoj piaty výberový album. Charakterizujú sa ako kresťanská evanjelizačná kapela. Zaujímavosťou je, že v nej hrajú traja kňazi.

súčasní členovia:

Peter Milenky - spev, akustická gitara

Jenčo Pavol - elektrická gitara

Pališin Maroš - bicie

Laban Marek - basová gitara

Dominik Petrík - klávesy

Bubnár Jozef - klávesy a vokály

Marcel Kokinčák - akustická gitara, vokály

IMG_0460

Saleziáni Žalmy

Saleziáni - kňazi Robo Flamík a Laco Miko zhudobňujú žalmy.
Po sedem ročnej pauze v hudobnej skupine Saleziáni začali spolu hrávať v dvojici od roku 2013.
V jeseni minulého roku 2017 vydali svoj 4 album.
2013 - CD Žalmy 1
2015 - CD Žalmy 2
2016 - CD Biely Agát
2017 - CD Žalmy 3
Hudobné obsadenie: dve gitary a dva hlasy.