Prihlasovanie

Na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove sa bude dať oficiálne prihlásiť od 18. januára 2018.

Prihlásiť sa bude dať vyplnením formulára na tejto stránke. Prihlásenie bude platné po uhradení a prijatí registračného poplatku. Ponúkneme prihlasovanie pre účastníkov i dobrovoľníkov.

Z organizačných dôvodov sa bude dať prihlásiť do 1. júla 2018. Po tomto dátume sa bude dať prihlásiť už len len na mieste, ale bez možnosti získať ubytovanie a stravu. Prvých 24 hodín po spustení prihlasovania bude platiť špeciálna akcia, že kompletný balíček zložený z programu, ubytovania a stravy, bude možné získať za cenu 18 eur. V ďalšom časovom období narastie o päť, neskôr o desať a 15 eur. K dispozícii budú aj vstupy na vybrané časti programu. Lacnejšie vstupy budú mať zdravotne postihnutí. Dobrovoľníci zaplatia za celý prípravný týždeň pred akciou a podujatie 15 eur. Novinkou budú vstupy na vybrané časti programu. Neplnoletí účastníci budú musieť mať súhlas rodičov.


VARIANTY PRIHLASOVANIA CENY VOPRED

Celý program + ubytovanie + strava


Prvých 24 hodín za 18 € (od 18. 1. 2018 00:01 do 18. 1. 2018 23:59)

Do 31.03. za 25 €
Do 31.05. za 30 €
Do 01.07. za 35 €

CENY NA MIESTE

Bez stravy a ubytovania
Celý program za 35 €

Vybrané časti programu


Štvrtok za 10 €
Piatok celý deň za 15 €
Sobota celý deň za 15 €
Sobota večer za 7 €
Nedeľa za 10 €

OTÁZKY A ODPOVEDE K PRIHLASOVANIU
Odpovedajú Miroslav Novák,  zodpovedný za Registračný tím P18 a Michal Lipiak, zodpovedný za Komunikačný tím P18

Prečo je potrebné sa prihlásiť sa na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove?
Ak vieme, koľko ľudí sa prihlási, pomôže nám to čo najlepšie pripraviť sa na toto podujatie. Jednoducho povedané, vďaka tomu budeme presnejšie vedieť zabezpečiť dostatok ubytovacích priestorov, stravy či vhodné priestory na samotný program. Keďže program jednotlivých dni bude na seba nadväzovať, odporúčame sa zúčastniť na celej P18.

Za začiatok prihlasovania ste si zvolili dátum 18. januára, prečo?
Je to symbolické spojenie s rokom 2018 a P18. Skratka P18  obsahuje prvé písmeno mesta, kde sa akcie koná a posledné dve číslice kalendárneho roka 2018. Termín 18. 1. 2018 je ľahko zapamätateľný, zároveň pripomína samotný názov akcie.

Bude iba on-line možnosť prihlásenia?
Áno, iba on-line, iné formy nemáme.

Ako dlho bude prebiehať možnosť prihlásenia?
On-line prihlasovanie potrvá do 1. 7. 2018.

Prečo sa skončí takmer mesiac pred akciou?
Je to dôležité najmä preto, aby sme vedeli všetky detaily, ktoré sú spojené s organizáciou, naplánovať a aj zrealizovať.

Koľko bude stáť samotná účasť na P18 a čo všetko cena zahŕňa?
Prvých 24 hodín sa bude dať prihlásiť za 18 eur. V tejto sume je program, ubytovanie, strava. Od 19. januára do 31. marca 2018 to bude stáť 25, do 31. mája – 30 eur a do 1. júla 2018 – 35 eur.

Čo cena na mieste?
Na mieste to bude 35 eur, avšak bez možnosti získať stravu a ubytovanie.

Nie sú tie ceny oproti poslednému podobnému podujatiu vyššie?
Áno, sú.

Prečo sú vyššie?
Hlavnou novinkou, na ktorú sa všetci tešíme, je, že Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove bude o deň dlhšie. Nie tri, ale štyri dni. Od štvrtku do nedele.


Čo s tými, ktorí sa nestihnú prihlásiť on-line? Bude možné registrovať sa na mieste?
Áno, bude to možné. Na mieste však už nezabezpečujeme stravu ani ubytovanie. Taktiež cena bude vyššia. Preto odporúčame záujemcom radšej prihlásenie vopred.

Bude aj možnosť prísť na jeden deň či na jeden program?
Tentokrát budeme na mieste ponúkať jednodňové vstupenky, napríklad vstupenku, ktorá umožní vstup len na sobotný hlavný večerný program. Túto alternatívu ale odporúčame len tým, ktorí si naozaj nemôžu dovoliť prísť na celý program.

Koľko budú stáť?
Za program vo štvrtok zaplatia tí, ktorí naň prídu, 10 eur. Piatkový celý deň stojí 15 eur. Za sobotu celý deň bude rovnaká suma ako v piatok (15 eur), sobotu večer 7 eur. Nedeľný program bude stáť 10 eur. O piatkovom večernom programe ešte debatujeme.

Bude nejaký víkendový vstup?
Nie, neplánujeme žiadny víkendový vstup. P18 sa začne už vo štvrtok, takže pozývame všetkých mladých, aby si našli čas a prišli na akciu už vo štvrtok, kedy začína.

Bude spoplatnená aj účasť na svätých omšiach v rámci programu?
Sväté omše, ktoré plánujeme v hale, nebudú spoplatnené. Svätá omša (alebo svätá liturgia) bude vždy pár minút po skončení určitej časti programu. Po svätej omši sa hala vyprázdni. Medzi časťou programu a svätou omšou sa prestanú kontrolovať náramky pri vstupe a na svätú omšu tak môže prísť hocikto, pričom neregistrovaní  ľudia nebudú mať samostatný sektor, ale sa včlenia do davu.

Je počet účastníkov obmedzený?
Nie, nie je. Vítaní sú všetci mladí. Je pravda, že kapacita priestorov, kde sa P18 bude konať, je obmedzená. Ak by sa však zaregistrovalo oveľa viac ľudí, určite budeme hľadať riešenie.

Dajú sa uplatniť nejaké zľavy?
Čo sa týka zliav, myslíme na zdravotne ťažko postihnutých. Tí budú mať pri on-line prihlasovaní vstupné 10 € za kompletný balík. Na mieste (bez stravy a ubytovania) to bude 20 €. Zvýhodnený bude aj sprievodca ZŤP. Bez ohľadu na čas, kedy sa zaregistruje, vstupenka ho bude stáť pri on-line prihlásení 20 eur, na mieste 30 €.

Čo súrodenci z viacdetných rodín?
Súrodenecké zľavy riešime individuálne. Tí, ktorú chcú prísť, nech sa ozvú na mladez@kbs.sk.

Riešite nejako balíček pre domácich Prešovčanov a ľudí, ktorí žijú v okolí meste?
Nie, ubytovanie nám cenu neovplyvní a stravu budeme mať za veľmi dostupné ceny. Prijatím stravy ponúknutej na P18 budú domáci Prešovčania zároveň tvoriť spoločenstvo s ostatnými.

Čo dobrovoľníci?
Dobrovoľníci budú pripravovať program už skôr, počas prípravného týždňa, ktorý sa začne už v pondelok 23. 7. 2018 a skončí v pondelok 30. 7. 2018. Poplatok pre dobrovoľníkov za celý tento čas bude 15 eur.

Ako kňazi, rehoľníci?
Kňazi a rehoľníci, ktorí sa programu zúčastnia ako bežní účastníci, budú mať ceny rovnaké ako ostatní.

A čo rodiny s deťmi?
Pre rodiny s deťmi neposkytujeme samostatné ubytovanie, takže im neodporúčame brať deti. Ak ich predsa len zoberú, do 7 rokov môžu ísť zadarmo, potom ako bežní účastníci.

Je možnosť prihlásiť sa ako skupina a byť ubytovaní spoločne?
Áno, registrovať bude možné aj celé skupiny. Za skupinu považujeme 10 a viac ľudí.  Čo sa týka ubytovania, skupiny sa budeme snažiť ubytovať spolu automaticky (samozrejme chlapci a dievčatá budú zvlášť).

Čo manželské páry?
Čo sa týka manželských párov, nemôžeme im sľúbiť, že ich ubytujeme spolu. Ubytovacie priestory sú provizórne. Spať sa bude na karimatkách a v spacákoch v spoločných priestoroch. Preto, ak manželia chcú byť spolu, odporúčame im objednať si nejaký penzión alebo hotel v blízkom okolí.

Ako možno zaplatiť za prihlasovanie? Budú účastníci musieť platiť hneď po prihlásení?
Prihlásenie je platné až po uhradení a prijatí prihlasovacieho poplatku. Poplatok bude potrebné uhradiť do 7 dní od prihlásenia. Presné pokyny pre platbu nájdu záujemcovia na našej stránke. Po neuhradení poplatku do 7 dní bude registrácia zrušená a bude treba sa nanovo prihlásiť, na čo bude účastník upozornený.

Aké sú vekové obmedzenia pre prihlásenie? Môžu sa prihlásiť aj mladí do 18 rokov?
Účastníci mladší ako 15 rokov budú môcť prísť len v sprievode zákonného zástupcu, alebo ním poverenej osoby spolu so splnomocnením. Mladí od 15 (vrátane) do 17 (vrátane) rokov so sebou prinesú splnomocnenie od rodiča, že súhlasia s tým, aby sa zúčastnili P18-tky. Presnejšie informácie nájdu prípadní záujemcovia na webovej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk – časť Prihlasovanie (od 18. januára 2018).

Prečo je výhodnejšie prihlásiť sa on-line a v dostatočnom časovom predstihu?
V prvom rade kvôli cene, ktorá bude postupne stúpať. Ak má účastník záujem o stravu a ubytovanie, inú možnosť ako on-line prihlásenie vlastne nemá. Na mieste to už nebudeme vedieť zabezpečiť. Prihlásením vopred však účastníci pomôžu aj organizátorom zabezpečiť vhodné podmienky a priestory na program.

Čo ak sa prihlásim, zaplatím, a nakoniec nemôžem prísť?
Vrátia sa mi peniaze (aspoň ich časť)? Je možné nájsť za seba náhradu?
Peniaze síce nie je možné vrátiť, ale je možné za seba nájsť náhradu.

Čo ak mi ešte stále chýba nejaká informácia, ktorá sa týka prihlásenia, kde sa môžem ozvať? 

Všetky aktuálne informácie sú na stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk. Ak tam nie je niečo, na čo potrebujete odpoveď, ozvite sa na e-mailové adresy: mladez@kbs.sk a registracia@narodnestretnutiemladeze.sk. Radi sa ozveme.

Registračný tím P18 / Komunikačný tím P18

Podpor P18

Aj Tvoj dar pomôže.

„Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha" (Lk 1,30)

Kontakt

Rada pre mládež a univerzity KBS

Kapitulská 11,
P.O.Box 133,
814 99 Bratislava 1
mladez@kbs.sk
(médiá na lipiak@kbs.sk)

© Rada pre mládež a univerzity KBS. Všetky práva vyhradené