Médiá

Pozvánka na pracovné raňajky a akreditácia k P18 v Prešove (26. – 29. 7.) 

Komunikačný tím P18 pozýva všetky médiá na Národné stretnutie mládeže P18, ktoré sa uskutoční v dňoch 26. – 29. júla 2018 v Prešove. Upozorňuje, že v prípade záujmu o sledovanie tohto podujatia je potrebná akreditácia. Zároveň pozýva na vybrané body sprievodného a hlavného programu P18.

-----------------------------------------------------------------

Bližšie informácie o akreditácii 

Akreditovať sa je možné od dnes, stredy 18. júla 2018, do stredy 25. júla 2018 do 12.00 h na e-mailovej adrese: lipiak@kbs.sk (Michal Lipiak, zodpovedný za akreditáciu médií). Redakcie prosíme o dodržanie termínu akreditácie: po jeho uplynutí už nebude možné prijať ďalšie žiadosti. Požadované údaje pre akreditáciu sú: meno a priezvisko, názov redakcie, dátum narodenia, číslo občianskeho preukazu, kontaktný e-mail a telefón.

Komunikačný tím P18 upozorňuje, že pre médiá neplánujeme na mieste zabezpečovať stravu ani parkovanie. Organizátori si vyhradzujú právo odmietnuť udelenie akreditácie pre nedodržanie termínu, podmienok i v prípade veľkého záujmu.

Akreditácia zabezpečí novinárom vstup do priestorov, kde sa uskutoční program. Komunikačný tím P18 zároveň spolu s mestom Prešov organizuje pracovné raňajky s novinármi, na ktoré médiá pozýva. V prípade zmeny o tom bude informovať. Osobitne žiada televízie, ktoré by mali záujem nahrávať podujatie, aby čím skôr kontaktovali zodpovedného za akreditáciu, v prípade, že tak doteraz neurobili.

-----------------------------------------------------------------

Pozvánka na otvorenie výstavy Caraffovej väznici v Prešove 

Konferencia biskupov Slovenska a Mesto Prešov pozýva všetky médiá na otvorenie výstavy s názvom O2H v umení. Vernisáž sa uskutoční v stredu 25. júla o 16.00 h v Caraffovej väznici. Po otvorení budú hostia k dispozícii aj na nahrávanie.

Predstavia sa v nej umelecké diela popredných kresťanských výtvarníkov, ktoré vznikli v rámci duchovnej prípravy P18 Odvážny rok. Ide o diela približne 25 výtvarných diel umelcov. Zárukou kvality sú mená ako Jozef Vydrnák, María Jesús Machek-Rivero, Iva Štrbová-Jarošová, Eva Bobovská, Katarína Bőhmová, Andrej Botek, Zuzana Boteková či Peter Sedlák. Na vernisáž sú pozvaní predstavitelia mesta Prešov, Prešovského samosprávneho kraja, arcibiskupi a autori diel.

Samotná výstava bude otvorená od stredy 25. do piatku 27. júla od 10.00 do 17.00 h a v sobotu 28. júla od 10.00 do 18.00 h. Vernisáž výstavy bude spojená aj s uvedením dvoch knižných noviniek – Odvážny rok a Máriina cesta. Zároveň predstavia nové hudobné CD s deviatimi skladbami Odvážneho roka. Výstava je jedným zo sprievodných podujatí Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove (26. – 29. júla 2018).

-----------------------------------------------------------------

Pozvánka na pracovné raňajky pre médiá pred P18 v Prešove 

Tím Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove pozýva všetky médiá na pracovné raňajky, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 26. júla 2018 o 8.30 h na Mestskom úrade v Prešove. Mená hostí tlačovej konferencie oznámi budúci týždeň. Tlačová konferencia sa bude konať v jednej z miestností Mestského úradu v Prešove. Téma tlačovej konferencie znie: Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove.

V prípade záujmu je možné potvrdiť účasť na tlačovej konferencii zodpovednému za médiá P18.

-----------------------------------------------------------------

Vybraný program (vhodný pre médiá) – pre potreby plánovania redakcií: 

Nedeľa 22. júla 2018:
- začiatok prípravného týždňa pre dobrovoľníkov, Gymnázium sv. Moniky, Prešove (k prípravnému týždňu vydáme samostatnú tlačovú správu)
- večer – príchod prvých dobrovoľníkov a členov centrálneho tímu Národného stretnutia mládeže P18 do Prešova (časť členov centrálneho tímu sa už nachádza v Prešove)
- 18:00 h svätá omša s prvými dobrovoľníkmi, Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov (možnosť nahrávania)

Pondelok – Štvrtok 23. – 26. júla 2018:
- pokračovanie prípravného týždňa pre dobrovoľníkov  (možnosť nahrávania)

Streda 25. júla 2018:
- 16.00 h Vernisáž výstavy O2H v umení v Caraffovej väznici v Prešove. Ide o umelecké diela popredných kresťanských výtvarníkov, ktoré vznikli v rámci duchovnej prípravy P18 Odvážny rok (k otvoreniu výstavy vydáme samostatnú tlačovú správu; možnosť nahrávania a osobnej účasti na výstave)

Štvrtok 26. júla 2018:
- 8.30 h Pracovné raňajky s novinármi (Mestský úrad, Prešov)
- 16.00 h Symbolické odovzdanie kľúča od mesta biskupom a brífing pred P18 (miesto bude spresnené budúci týždeň)
- 17.00 h Otvárací ceremoniál P18 (Tatran Handball Aréna, Prešov)

Štvrtok – Nedeľa 26. – 29. júla 2018:
- Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove (program je možné nájsť tu: https://narodnestretnutiemladeze.sk/program/)

Nedeľa 29. júla 2018:
- 12.00 h Záverečná svätá omša na Národnom stretnutí mládeže P18 v Prešove (Hlavná ulica, Prešov)

-----------------------------------------------------------------

Bližšie informácie o podujatí 

Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove sa uskutoční v dňoch 26. – 29. júla 2018. Predchádzať mu bude prípravný týždeň pre dobrovoľníkov (od nedele 22. júla 2018). Hlavným organizátorom je Katolícka cirkev na Slovensku. Organizuje ju v spolupráci s mestom Prešov, ktoré je generálnym partnerom projektu. Partnerom je Prešovský samosprávny kraj. Inšpiráciou pre stretnutie sú Svetové dni mládeže (SDM), ktoré sa po prvýkrát konali v roku 1986 v Ríme na podnet sv. Jána Pavla II., ktorý osobne zavítal do Prešova pred 23 rokmi v rámci svojej druhej apoštolskej návštevy Slovenska (2. júla 1995). Na treťom Národnom stretnutí mládeže (po R13 v Ružomberku – 2013 a P15 v Poprade – 2015) začnú mladí prípravy na SDM v Paname.

P18 je skratka, zložená zo začiatočného písmena mesta Prešov a roku, v ktorom stretnutie prebieha. P18 sa ponesie v duchu biblického verša „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha“ (Lk 1, 30).  V Prešove vyvrcholí celoročná duchovná príprava Odvážny rok, z ktorého vyjde aj kniha s CD. Zároveň sa chystá výstava k duchovnej príprave. Tím P18 predpokladá, že na prelome mesiacov príde do mesta vyše 4 000 ľudí zo Slovenska i zahraničia. Prihlásených je už teraz vyše 3 900. Z tohto počtu je vyše 500 dobrovoľníkov. Očakáva sa vyššia účasť kňazov a rehoľníkov a do Prešova prídu takmer všetci biskupi Slovenska. Do mesta dorazí aj vyše 400 rehoľníkov, desiatky zástupcov prorodinných a pro-life organizácií z celého Slovenska.

Bližšie informácie je možné nájsť na stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk.

Bližšie informácie o komunikácii P18 

Komunikáciu Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove zabezpečuje jej komunikačný tím a ním poverené osoby. Zodpovedným za médiá je Michal Lipiak (+421(0)908 640 836 / lipiak@kbs.sk). V prípade záujmu o akékoľvek informácie o P18 poskytne bližšie informácie zodpovedný za médiá P18. Na P18 majú vstup vopred akreditované médiá. Komunikačný tím P18 vydáva tlačové správy z príprav priebežne pred akciou. Posielať ich bude aj počas samotnej akcie.

Fotografovanie jednotlivých vystúpení je povolené výlučne len akreditovaným fotografom. Počas P18 v hale platí absolútny zákaz neakreditovaného fotografovania. Tolerované sú neprofesionálne automatické fotoaparáty, v blízkosti pódií je zakázané používať fotoaparáty s bleskom. Viaceré časti programu odvysielajú v priamom prenose Televízia LUX a Rádio LUMEN.

-----------------------------------------------------------------

Komunikačný tím P18 

"Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa" (Lk 1,39)

Kontakt

Rada pre mládež a univerzity KBS

Kapitulská 11,
P.O.Box 133,
814 99 Bratislava 1
mladez@kbs.sk
(médiá na lukas.hives@gmail.com)

© Rada pre mládež a univerzity KBS. Všetky práva vyhradené