15 dní

Od nedele sa začala pätnásťdňová on-line kampaň zameraná na podporu účasti mladých na Národnom stretnutí mládeže P18 v Prešove (26. - 29. júla 2018). Komunikačný tím pri tejto príležitosti zverejni na sociálnej sieti P18 prostredníctvom obrázkových šablón 15 dôvodov, prečo prísť v lete do metropoly Šariša. Prvý dôvod znie, že mladí, ktorí prídu, zažijú spoločenstvo mladých medzi sebou. Ďalším, že P18 sa koná v duchu Svetových dní mládeže. Prihlásiť sa dá vyplnením formulára na tejto stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk (v časti Prihlásenie) za cenu 35 eur. Oficiálne prihlasovanie sa skončí v nedeľu 1. júla 2018. Po tomto dátume sa bude dať zaregistrovať iba na mieste, avšak bez možnosti získať stravu a ubytovanie. 

"Symbolicky môžeme povedať, že začali sme strihať meter do ukončenia niekoľkomesačnej možnosti prihlásiť sa na P18. Všetkých pozývam. Osobitne pozývam všetkých tých, ktorí sa už prihlásili, aby pozvali svojich priateľov a známych. Osobne pozvite svojich priateľov, aby prišli. Je lepšie raz zažiť, ako stokrát rozprávať. Bude to stáť za to. Stále platí možnosť prihlásenia vopred. Tým, čo sa prihlásili, pripomíname, aby nezabudli na uhradenie poplatku. Prihlásenie je platné až po uhradení a prijatí poplatku. Ten je potrebné uhradiť do siedmich dní od vyplnenia formulára,“ hovorí Ondrej Chrvala, tajomník Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska, ktorá podujatie chystá s tímom dobrovoľníkov. Organizuje ju v spolupráci s mestom Prešov, ktoré je generálnym partnerom projektu. Partnerom je Prešovský samosprávny kraj. „Všetkých opäť pozývam do metropoly Šariša. Práve tu začneme našu prípravu na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia už o rok v Paname,“ dodáva Chrvala.

Inšpiráciou pre celonárodné stretnutia mladých ľudí sú Svetové dni mládeže (SDM), ktoré sa po prvýkrát konali v roku 1986 v Ríme na podnet sv. Jána Pavla II. Oficiálne prihlasovanie sa začalo v polovici januára. Využilo ho už vyše 3000 mladých, zasvätených a kňazov a okolo 500 dobrovoľníkov. V prípade otázok sa dá ozvať na e-mail registracia@narodnestretnutiemladeze.sk.

Komunikačný tím P18

18.06.2018

"Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa" (Lk 1,39)

Kontakt

Rada pre mládež a univerzity KBS

Kapitulská 11,
P.O.Box 133,
814 99 Bratislava 1
mladez@kbs.sk
(médiá na lukas.hives@gmail.com)

© Rada pre mládež a univerzity KBS. Všetky práva vyhradené