MHD v cene vstupného

Všetci prihlásení účastníci letného Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove budú mať dopravu mestskou hromadnou dopravou (MHD) v čase akcie v cene svojho vstupného. Vyplýva to z dohody, ktorú uzavrel centrálny tím P18 s Dopravným podnikom mesta Prešov, a. s. Cestovným lístkom bude vstupný náramok na program P18. Ten získajú po ich príchode na registrácii, ktorá bude prebiehať na školách. Pre odvoz na školy sa môžu v MDH preukázať vytlačeným prihlasovacím e-mailom, ktorý dostali po prihlásení od registračného tímu. Využiť budú môcť bežné linky MHD alebo špeciálne spoje "P18", ktoré budú zriadené v dňoch 26. – 29. júla 2018 kvôli P18. Dokument so spojmi je možné nájsť na oficiálnej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk (TU).

„Ďakujeme Dopravnému podniku mesta Prešov a mestu Prešov, že umožnili, aby všetci účastníci P18 mali dopravu MHD v čase akcie v cene vstupného. V podobnom duchu to niekoľko rokov funguje aj počas Svetových dní mládeže, na ktoré P18 priamo nadväzuje. Prosíme všetkých Prešovčanov a tých, ktorí v čase akcie budú cestovať MHD, o zhovievavosť a pochopenie, keďže spojmi sa bude počas ranných a večerných hodín presúvať väčší počet mladých ľudí. Mladých prosíme o prejavenie úcty miestnym obyvateľom. Zároveň im odporúčame stiahnuť si aplikáciu na využívanie MHD v Prešove. Dokument so spojmi prinášame na webe a v programovej brožúre, ktorú dostane každý z nich,“ hovorí hlavný zodpovedný za P18 Ondrej Chrvala.

Centrálny tím P18 s Dopravným podnikom mesta Prešov v dokumente uvádza výber riadnych spojov, ktoré sú najvhodnejšie pre účastníkov Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove. Ide o zastávky mestskej hromadnej dopravy, ktoré sú najbližšie pri Tatran Handball Aréne, kde sa bude konať väčšina programu (Mestská hala, Škultétyho, Štúrova, Čierny most). Je to približne do jedného kilometra pešej chôdze. Zastávky obsluhujú autobusy a trolejbusy. Zároveň je k dispozícii informácia, aké spoje a ku ktorej škole konkrétne vedú, keďže účastníci budú ubytovaní v školách po celom meste. Interval spojov je cca 20 minút, jedna z liniek cez víkend bude mať interval o desať minút dlhší.

Ďalšou časťou dokumentu sú špeciálne spoje P18. Dostal názov "P18 Mestská hala". Premávať bude vo štvrtok 26., v piatok 27. a v nedeľu 29. júla ráno pred začiatkom programu. Prvý deň večer – vo štvrtok po programe budú premávať mimoriadne linky trolejbusu. Druhý deň programu končí program v amfiteátri, odkiaľ je väčšina škôl dostupná pešo. Vzdialené školy budú mať spojené organizované z MHD zastávky Lesík dolostrelcov. Tretí deň program sa začína v rôznych kostoloch mesta, doprava k nim nebude organizovaná. Po skončení modlitby budú organizované spoje "P18 Mestská hala" od vzdialenejších kostolov k hale. Večer bude kyvadlová doprava od haly, vyplýva zo zverejneného dokumentu.

Komunikačný tím P18
Snímka: Komunikačný tím P18 / Juraj Štefánik

17.07.2018

"Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa" (Lk 1,39)

Kontakt

Rada pre mládež a univerzity KBS

Kapitulská 11,
P.O.Box 133,
814 99 Bratislava 1
mladez@kbs.sk
(médiá na lukas.hives@gmail.com)

© Rada pre mládež a univerzity KBS. Všetky práva vyhradené