O necelý týždeň sa začne Národné stretnutie mládeže T22 v Trenčíne

Púchov. 18. 7. 2022

O osem dní sa začína Národné stretnutie mládeže T22 v Trenčíne. Časť dobrovoľníkov z celého Slovenska príde do Trenčína už o štyri dni, pretože sa začne prípravný týždeň. 

ZAČÍNA SA PRÍPRAVNÝ TÝŽDEŇ

Už od tejto nedele, 24. júla, začnú prichádzať dobrovoľníci do Trenčína, aby začali s finálnymi prípravami na stretnutie mladých. Dobrovoľníci, ktorých je vyše päťsto, sú rozdelení do niekoľkých tímov. Podľa potreby príde každý tím do Trenčína počas nasledujúceho týždňa v iný deň. 

Hlavným centrom dobrovoľníkov bude Stredná športová škola v Trenčíne. Dobrovoľníci budú ubytovaní v školskom internáte, kde budú mať zabezpečenú aj stravu. Každý tím bude mať následne svoje vlastné ústredie. 

Počas prípravného týždňa sa nebude chystať len samotné stretnutie mladých, čas bude venovaný aj team – buildingu jednotlivých tímov. Nebude chýbať spoločná modlitba, svätá omša či adorácia. 

STRETNUTIE T22 SA BLÍŽI

O necelý týždeň príde vyše dvetisíc mladých ľudí na stretnutie T22.  „Prázdniny sú v plnom prúde a ja sa nestíham čudovať, že budúci týždeň sa už stretneme na takom veľkolepom podujatí ako je T22. Popri nabitom programe sa nezabudnite zastaviť na kávičku (smiech),“ pozýva Jakub Šimoňák, dobrovoľník v rehoľnej kaviarni. Národné stretnutie T22 je „predprípravou“ k Svetovým dňom mládeže, ktoré sa uskutočnia budúci rok v Lisabone. 

PRIHLASOVANIE JE ZNOVU OTVORENÉ

Prihlasovanie na T22 je opäť spustené. Prihlásiť sa je možné iba priamo na mieste, v blízkosti Mestskej športovej haly. Cena jedného lístka bude 20 eur. V cene je zahrnutý vstup na celý program, aktivity a vstup do tréningovej haly, kde sa bude premietať program z hlavnej haly. Z dôvodu naplnenej kapacity v hlavnej hale, budú mať účastníci s týmto typom lístka vstup len do tréningovej haly. V cene zároveň nie je ubytovania a strava. 

Stále je ešte možné prísť na voľné časti programu – N(M)oc modlitby, Expo povolaní a nedeľná púť na Skalku. 

ĎALŠIE INFORMÁCIE 

Informácie o programe, organizácií a priebehu T22 sa stále postupne aktualizujú a priebežne dopĺňajú. Ak chcete vedieť o všetkých novinkách, odporúčame vám sledovať stránku narodnestretnutiemladeze.sk.

Komunikačný tím T22

Autor: Filoména Ághová

Foto: Peter Basala

20.07.2022

"Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa" (Lk 1,39)

Kontakt

Rada pre mládež a univerzity KBS

Kapitulská 11,
P.O.Box 133,
814 99 Bratislava 1
mladez@kbs.sk
(médiá na lukas.hives@gmail.com)

© Rada pre mládež a univerzity KBS. Všetky práva vyhradené