Podpísali sme dohodu s krajom

Dohodu o spolupráci uzavrel dnes Prešovský samosprávny kraj a Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Dohodli sa, že budú aktívne spolupracovať pri príprave a realizácii Národného stretnutia mládeže P18, ktoré sa uskutoční od 26. do 29. júla 2018 v Prešove.

Dokument o spolupráci podpísali prešovský župan Milan Majerský a predseda Rady pre mládež a univerzity KBS Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Novinárom ho predstavili po jeho podpísaní. Prítomní boli aj hlavný zodpovedný za P18 Ondrej Chrvala, primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová, prešovský dekan Jozef Dronzek a Fabián Novotný z Kancelárie predsedu VÚC.

"Veľmi sa teším z podpisu dohody o spolupráci. Pred rokom sme uzavreli memorandum o spolupráci s mestom Prešov. Teraz sme podpísali dohodu so samosprávnym krajom. Ďakujeme za to a veríme, že spoločnou dohodou prispejeme k tomu, aby sme v metropole Šariša privítali mladých ľudí z celého Slovenska," povedal žilinský biskup Mons. Tomáš Galis.

"Som nesmierne rád, že sme podpísali dohodu. Tím P18 ma osobne navštívil krátko po tom, ako som bol zvolený do funkcie. Už vtedy som deklaroval záujem podieľať sa na prípravách. Som rád, že túžba sa stala skutočnosťou. Sme pripravení pomôcť organizátorom P18 v Prešove, aby sa v našom kraji cítili ako doma," uviedol predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský, ktorý sa osobne zúčastnil aj na predošlom Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade v roku 2015.

Vedenie kraja sa v dohode zaviazalo vyčleniť hlavného koordinátora – zodpovedného za komunikáciu s Radou a pomôcť s technickým zabezpečením stretnutia. Krajská samospráva má poskytnúť vopred dohodnuté objekty a nehnuteľnosti a pomôcť Rade pri hľadaní ubytovacích kapacít v meste Prešov a jeho blízkom okolí pre slovenských pútnikov, ktorí sa zúčastnia na programe a pre hlavných hostí. Rada pre mládež a univerzity KBS sa zaviazala aktívne spolupracovať s jednotlivými zložkami kraja, organizáciami a inštitúciami, ktoré v rámci kraja prejavia záujem o spoluprácu pri realizácii podujatia. Podobne ako kraj, aj Rada vyčlení hlavného koordinátora na prípravu P18. Oficiálnym koordinátorom príprav za Radu je Ondrej Chrvala.

Komunikačný tím P18
Snímky: 
Daša Jeleňová / Radoslav Babjarčík

22.05.2018

"Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa" (Lk 1,39)

Kontakt

Rada pre mládež a univerzity KBS

Kapitulská 11,
P.O.Box 133,
814 99 Bratislava 1
mladez@kbs.sk
(médiá na lukas.hives@gmail.com)

© Rada pre mládež a univerzity KBS. Všetky práva vyhradené