Prijal nás primátor mesta Trenčín

Memorandum o spolupráci uzavrelo mesto Trenčín a Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska v utorok 1. februára 2022. Dohodli sa, že budú aktívne spolupracovať pri príprave a realizácii Národného stretnutia mládeže T22, ktoré sa uskutoční v Trenčíne od 28. do 31. júla 2022.

Za mesto podpísal memorandum primátor Richard Rybníček a za Radu pre mládež a univerzity KBS jeho predseda Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Pri podpise bol prítomný aj nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák.

Vedenie Trenčína sa v memorande zaviazalo pomôcť s technickým zabezpečením podujatia a ubytovaním. Zároveň bude vystupovať ako generálny partner projektu. Vyčlení tiež hlavného koordinátora za mesto a preberie oficiálnu záštitu nad podujatím. Rade pre mládež a univerzity KBS bude pomáhať pri logistickom zabezpečení priebehu stretnutia.

Rada pre mládež a univerzity KBS sa zaviazala aktívne spolupracovať s jednotlivými zložkami mesta, organizácií a inštitúcií. Podobne ako mesto, aj Rada vyčlení hlavného koordinátora na prípravu T22. Zároveň bude mesto prezentovať ako generálneho partnera projektu.

“Som veľmi rád, že sme podpísali spoločné memorandum. Je to ďalší krok k rozbehnutiu spolupráce, sme pripravení pomôcť organizátorom T22 v Trenčíne v čo najväčšej možnej miere, aby sa uskutočnilo bez problémov, a aby sa jeho návštevníci cítili v Trenčíne čo najlepšie,” povedal R. Rybníček.

Radosť z podpisu memoranda vyjadril aj žilinský biskup Mons. Tomáš Galis“Tešíme sa. Túto tradíciu sme začali pri predošlých troch celonárodných podujatiach – v roku 2013 na R13 v Ružomberku, v roku 2015 na P15 v Poprade a v roku 2018 na P18 v Prešove. T22 nás čaká tento rok, už teraz pozývame mladých, aby si zapísali do svojich kalendárov termín – 28. až 31. júla 2022. Pozývame všetkých na T22 do Európskeho hlavného mesta kultúry pre rok 2026, do Trenčína.“

 

Komunikačný tím P18
Snímka: Veronika Ondrášková

07.02.2022

"Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa" (Lk 1,39)

Kontakt

Rada pre mládež a univerzity KBS

Kapitulská 11,
P.O.Box 133,
814 99 Bratislava 1
mladez@kbs.sk
(médiá na lukas.hives@gmail.com)

© Rada pre mládež a univerzity KBS. Všetky práva vyhradené